Baseny

Od początku istnienia firmy budowa i modernizacja basenów były filarami naszej działalności. Wykonujemy baseny prywatne: zewnętrzne i kryte, oraz publiczne: pensjonaty, hotele, kryte pływalnie, baseny szkolne.


Niecka basenu

Wybór technologii wykonania niecki to jeden z kluczowych elementów. Wybór ten powinien zależeć między innymi od późniejszego przeznaczenia basenu: nie wszystkie niecki nadają się do użytkowania publicznego, od tego jaki kształt ma mieć basen: nie każda technologia daję nam pełną swobodę w doborze kształtu zbiornika, od późniejszego sposobu wykończenia basenu: nie każdą nieckę można np. obłożyć ceramiką, od czasu jaki można przeznaczyć na postawienie zbiornika: niektóre technologie wymagają kilku tygodni na postawienie basenu a niektóre 1-3 dni.

Dzięki długoletniemu doświadczeniu w branży oferujemy wykonanie niecki basenu w niemal każdej dostępnej technologii:

basen betonowy

niecka wykonana z lanego batonu, wyłożona membraną basenową o grubości 0,75mm lub 1,5mm. Po uprzednim nałożeniu odpowiedniej chemii budowlanej basen tego typu może zostać obłożony ceramiką.

basen murowany

niecka wykonana z bloczków betonowych, pustaków lub kształtek styropianowych zalanych betonem. Taka niecka może być wyłożona membraną basenową o grubości 0,75mm lub 1,5mm.

basen panelowy

Baseny panelowe to najszybszy i wymagający najmniej prac budowlanych sposób tworzenia zbiorników. Wyróżniamy kilka typów paneli: panele betonowe , panele stalowe ,panele ISOTHERM (podwójna warstwa stali pomiędzy którymi znajduje się termoizolacja).

basen stalowy

Baseny których rdzeń stanowi zabezpieczona ogniowo i pokryta tworzywem blacha usytuowana na wylanej uprzednio płycie dennej. W środku basen wyłożony jest membraną o grubości 0,6mm. Szybki w montażu, uniwersalne kształty idealnie pasujące do większości przydomowych ogrodów. Zalecane jedynie do użytku prywatnego.

basen ze stali nierdzewnej

Basen wykonany w całości ze stali nierdzewnej. To rozwiązanie nie należy do najtańszych ale daje niepowtarzalny efekt i trwałość na lata.

basen poliestrowy

Basen wykonany z tworzywa sztucznego. Dostarczany do klienta w całości jako jeden element. Należy wykonać wykop i płytę denną. Zalecane jedynie do użytku prywatnego.

basen drewniany

Konstrukcja basenu wykonana jest z drewna . Hydro izolacyjność zapewnia membrana basenowa o grubości 0,6mm. Baseny tego typu stawiane są na powierzchni ale dzięki estetycznemu wykończeniu stanowią ozdobę każdego ogrodu. Zalecane jedynie do użytku prywatnego.

inne

Z racji naszego doświadczenia nie boimy się wyzwań. Przerobienie stawu na basen kąpielowy? Baseny o wymyślnych kształtach? Baseny imitujące naturalne zbiorniki, z plażą, skałami itd.? Dla nas to nie problem. Czekamy na Państwa oryginalne pomysły!

Wykonujemy zbiorniki zgodnie z życzeniem klienta, możemy również sami zaproponować i zaprojektować odpowiedni kształt.

Wyposażenie:

Zadowolenie klientów osiągamy poprzez optymalny dobór sprzętu z naszej bogatej oferty. Oferujemy urządzenia jedynie sprawdzonych producentów którzy gwarantują Państwu prawidłowe funkcjonowanie basenu przez wiele lat. Nieustannie wzbogacamy naszą ofertę co daje Państwu, pewność że basen wykonany przez naszą firmę wyposażony jest w najnowocześniejszy sprzęt spełniający wszystkie wymogi.W ofercie posiadamy między innymi:

 • elementy uzbrojenia niecki (dysze, skimmery, sita ssące, kratki denne, odpływy rynny przelewowej) wykonane z tworzywa, tworzywa wykończonego stalą nierdzewną, wykonane w całości ze stali nierdzewnej lub brązu
 • materiały do wykończenia niecki basenu i plaży: ceramika, mozaika, folie basenowe, kamienie brzegowe, granity
 • filtry : niskie, wysokie, z przeznaczeniem do użytku prywatnego jak i publicznego
 • pompy obiegowe : różnych wydajności, wykonane z tworzywa jak i z brązu i żeliwa
 • sterowniki i automatyka : sterowniki pracy filtra, automatyczne zawory płuczące, sterowniki dopuszczania wody, sterowniki do atrakcji basenowych, automatyka dozowania chemii, przyciski pneumatyczne , przyciski piezoelektryczne , włączniki sensorowe
 • oświetlenie podwodne: halogenowe, LED, światłowodowe
 • ogrzewanie basenu: wymienniki rurowe, wymienniki płaszczowe, podgrzewacze elektryczne, pompy ciepła, basenowe kolektory słoneczne
 • urządzenia do dezynfekcji wody: automaty dozujące chlorowe oraz na aktywny tlen, lampy UV, ozonatory, urządzenia do elektrolizy soli, pompy dozujące chemię
 • atrakcje basenowe: sztuczny nurt, masaże wodne, masaże powietrzne, prysznice strumieniowe, zjeżdżalnie, zabawki interaktywne
 • przykrycia basenowe: żaluzje basenowe, rolki podwodne i nawodne, przykrycia solarne oraz zimowe
 • akcesoria: odkurzacze ręczne, roboty czyszczące, sita, szczotki itd.

Jest to jedynie część naszego asortymentu, zachęcamy do zapoznania się z naszymi katalogami oraz do kontaktu z naszymi specjalistami w celu prawidłowego doboru sprzętu. Prawidłowy dobór urządzeń to klucz do prawidłowego funkcjonowania basenu.

Chemia basenowa:

Oferujemy chemię basenową niemieckiej firmy Chemoform. Oferta składa się z:

 • Regulacja pH: w granulacie i w płynie
 • Dezynfekcja chlorowa: tabletki szybko rozpuszczalne, granulat, tabletki wolno rozpuszczalne, tabletki multifunkcje, chlor w płynie
 • Dezynfekcja aktywnym tlenem: tabletki tlenowe , tlen w płynie
 • Zapobieganie wzrostowi glonów
 • Koagulacja: granulaty, kartusze, koagulant płynny
 • Środki czyszczące: środki do czyszczenia basenów, plaż basenowych ale również sanitariatów, saun, łaźni, środki te nadają się również do użytku codziennego w domu i obiektach publicznych
 • Inne : środki do stosowania w wannach, tabletki do pomiaru wody, tabletki solne oraz wiele innych

Proponujemy również asortyment z dziedziny wellnes i SPA a mianowicie:

 • Zapachy do saun i łaźni parowych
 • Zapachy do wanien SPA
 • Sole peelingujące
 • Kremy
 • Olejki do masażu

Pełen asortyment i opis chemii znajdą Państwo w naszym katalogu.

Na naszą chemię posiadamy niezbędne atesty i dopuszczenia.

Stefpool. Wszelkie prawa zastrzeżone   projekt i realizacja: internet-media.pl